GameEkstra GamerArena Resmi Sitesi - News  »  PlayStation 4'ün tanıtıldı!
 
 
       
28 Mayıs HyperX Spring Challenge CS:GO Turnuvası   7 Mayıs Gameekstra CS:GO Minicup #17   30 Nisan Samsung Fight for Curved 1v1 CS:GO Turnuvası   19 Mart HyperX Winter CUP`17 CS:GO Turnuvası   5 Mart GameEkstra CS:GO Minicup #16
Slot : 8/8
  Slot : 8/8
  Slot : 128/128
  Slot : 8/8   Slot : 8/8
Ücret : ÜCRETSİZ   Ücret : 150   Ücret : ÜCRETSİZ   Ücret : ÜCRETSİZ   Ücret : 150
Tarih : 28 Mayıs   Tarih : 7 Mayıs   Tarih : 30 Nisan   Tarih : 19 Mart   Tarih : 5 Mart
Turnuva Detayları...  Turnuva Detayları...  Turnuva Detayları...  Turnuva Detayları...  Turnuva Detayları...
 

Haberler


 PlayStation 4'ün tanıtıldı!  

Dün gece New York'taki Sony Meeting toplantısında tanıtımı yapılan PlayStation 4 , henüz tam olarak ortaya çıkmadı. Toplantıda izleyenler için cihazın özellikleri , kontrol cihazları ve özel kameranın gösterimi yapılmış ancak PlayStation 4 kasasının gösterimi yapılmamıştı. Sony'nin CEO'su olan Andrew House konuşmasında yeni konsolun özelliklerinden bahsetmiş ve konsol için çalışmalara 5 sene önce başladıklarını söylemişti. Programda Andrew House'tan sonra sahneye Mark Cerny çıktı. Cerny yeni konsolun tasarımını bir bilgisayara benzeterek yaptıklarını söyledi ve x86 işlemcisi, güçlü bir GUP ve 8 GB RAM ile oldukça kuvvetli bir konsol ile karşılaşacağımızı ekledi. Bu açıklamadan sonra DualShock 4 (Kontrol Kolu) Cerny tarafından tanıtıldı.PlayStation 2 ve 3 kollarından farklı bir tasarıma sahip kontrolcünün bir çok yeni özelliği de mevcut. Ön tarafında dokunmatik bir LED ekran bulunan kontrolcünün , analog , R ve L tuşlarında farklı bir biçimde dizayn edilmiş. Ekranın tam yanında bulunan Share (Paylaş) tuşuna tıklayarak oynadığınız oyunu direkt olarak paylaşıp yayın yapılabilecek. Ayrıca kontrolcünün tam arkasında bir kulaklık girişi bulunuyor. Buda oyunculara yayın yaparken büyük bir kolaylık sağlıyor.Bir diğer yenilik ise oyunların Remote Play özelliği ile PS Vita'da oynanabilecek olması. Mark Cerny tanıtım sırasında eline PS Vita alarak yeni nesil PlayStation 4 oyunlarından Krank'i canlı olarak oynadı. Kısacası ita ile oyun keyfinize konsolunuzun yanında değilken bile kablosuz bağlantı bulunan her yerde oyunlarınıza devam edebileceksiniz.Yapılan tanıtımda gösterimi yapılan bir diğer yenilik ise kullanıcı arayüzü! Kontrolcünün ortasında yer alan Share tuşuna bastığınızda yeni bir ekrana geçiyor ve oyun sırasında olduğunuz sahneyle ilgili video ve ekran görüntüsünü kaydedebiliyorsunuz. Ayrıca işlemci sayesinde video kayıt edilirken ve ya yayın yaparken oyununuzda hiç bir aksama olmadan devam edebiliyorsunuz. PlayStation 3'ten tamamen farklı olarak tasarlanan arayüzde kullanıcı hakkında bir çok bilgiye ulaşabilecek ve o an oynadığı oyunu izleyebileceksiniz.


PlayStation hakkında bilgiler verildikten sonra sahneye oyun geliştirici firmalar çıktı ve geliştirilen yeni nesil oyunlar tanıtıldı. En çok ilgi çeken tanıtım Blizzard'tan geldi.Diablo 3'ün Playstaion 3 ve 4'te oynanabilecek olacağını açıklayan Blizzard seyircilerden büyük bir alkış aldı. Bir diğer yandan Krank , Killzone:Shadow Fall , DriveClub , inFAMOUS: Second Son , Deep Down , Watch Dogs gibi oyunların gösterimi yapılırken lafı fazla uzatmadan sizleri bu harika tanıtım videoları ile baş başa bırakıyorum.Toplantı sırasında ne zaman çıkacağı hakkında bir bilgi verilmeyen PlayStation 4 hakkında Sony, sabah saatlerinde attığı tweet ile PlayStation 4'ün 2013 yılı sonlarında çıkacağını duyurdu ve izleyenleri şaşırttı. Bir çok firma şimdiden ön sipariş almaya başlarken PlayStation 4 tam olarak ne zaman çıkacak hep beraber bekleyip göreceğiz..

You have to login!

register now!
login
 
 
 
 
 
 
 
 
 
             
 
 
 + Genel    + Oyuncu    + Bizi Takip Edin    
 Ana Sayfa    Takımlar    Facebook    
 Hakkımızda    Maç Sonuçları    Youtube    
 Medya    Top 10    Twitter    
 Organizasyonlar    Haber Gönder  
 Ekipmanlar        mIRC    
 Canlı Yayın            
 İletişim            
             
 Copyright 2012 gameekstra.org - Tüm Hakları Saklıdır.
 Web Tasarım ve Kodlama Auradizayn.com