GameEkstra GamerArena Resmi Sitesi - News  »  Yenilenen Şampiyonlar: Sejuani ve Trundle!
 
 
       
28 Mayıs HyperX Spring Challenge CS:GO Turnuvası   7 Mayıs Gameekstra CS:GO Minicup #17   30 Nisan Samsung Fight for Curved 1v1 CS:GO Turnuvası   19 Mart HyperX Winter CUP`17 CS:GO Turnuvası   5 Mart GameEkstra CS:GO Minicup #16
Slot : 8/8
  Slot : 8/8
  Slot : 128/128
  Slot : 8/8   Slot : 8/8
Ücret : ÜCRETSİZ   Ücret : 150   Ücret : ÜCRETSİZ   Ücret : ÜCRETSİZ   Ücret : 150
Tarih : 28 Mayıs   Tarih : 7 Mayıs   Tarih : 30 Nisan   Tarih : 19 Mart   Tarih : 5 Mart
Turnuva Detayları...  Turnuva Detayları...  Turnuva Detayları...  Turnuva Detayları...  Turnuva Detayları...
 

Haberler


 Yenilenen Şampiyonlar: Sejuani ve Trundle!  
Riot Games fazla oynanmayan şampiyonları yenilmeye hız kesmeden devam ediyor. Geçtiğimiz hafta yetenekleri ve görünümü yenilenen Karma'nın ardından bu hafta PBE'a Trundle ve Sejuani yenilemeleri eklendi. Trundle'ın yetenekleri ve görünümü dışında hikayesi de tamamen baştan yazıldı. Trundle artık Freljord trollerinin kralı olarak karşımıza çıkacak. Bir kaplama fikri olarak başlayan süreç, çabucak görünümünü tamamen yenileme işlemine dönüşmüş. Hastalık ve çöp yerine buz motifi kullanarak, yavaşlatma ve yer değiştirme yetenekleri karaktere daha iyi empoze edilmiş. Sejuani'nin ise yeteneklerine biraz daha işlevsellik eklenmiş. Görünümünde ise eskisine nazaran çok büyük bir fark yok. Ayrıca bu yenilenme öncesinde Karma sahiplerine verildiği gibi Trundle'ın eski sesi ve görünümüne sahip kaplama hediye edilecek.

Trundle, Trol KralıYetenekler

Pasif: Kralın Hakkı – Trundle, yakınında ölen rakiplerin azami can değerlerinin belli bir yüzdesi kadar iyileşir.
Q: Kopar – Trundle'ın bir sonraki saldırısı, ilave hasara ve kısa bir süre yavaşlamaya yol açar
W: Donmuş Krallık - Trundle’ın yarattığı buzdan sütun, yakındaki rakipleri geri iterek yavaşlatır.
E: Buzdan Sütun - Trundle’ın yarattığı buzdan sütun, yakındaki rakipleri geri iterek yavaşlatır.
R: Dize Getir - Trundle bir rakibin zırh ve büyü direncini kısa süreliğine düşürür ve rakibin azami can değerinin belli bir yüzdesi kadar hasar verirOynanış

Ormanda: Trundle, pasifinden ve Donmuş Krallık'tan gelen iyileştirme etkisi sayesinde güvenli ve hızlı bir ormancı oluyor. Takımınızın koridorda baskı kurması gerektiğinde, Buzdan Sütun’la kaçış noktalarını tıkayıp rakibi yavaşlatabilir, Donmuş Krallık ve Trol Darbesi ile kovalayıp onlara hasar verebilirsiniz.

Oyunun ortaları: Karşılaşmanın ortalarında, Trundle baskına karşılık verme ve kuleleri yaratıkları güvene alma işlevlerini görüyor. Donmuş Krallık’taki hareket hızını ve Kopar'ın saldırı sıfırlama özelliğini kullanarak koridorları temizleyip kuleler üzerinde baskı kurabilir. Buzdan Sütun ise Baron ve Ejderha gibi önemli yaratıkların rakip tarafından çalınmasını önleyebilir ya da rakiplerin alelacele geri çekilmelerini sağlayabilir.

Oyun sonu ve takım çatışmaları: Takım çatışmaları başladığında, Trundle çatışma başlatıcılarına karşı ve engelleyici olarak harika iş görür. İyi kullanılan bir Buzdan Sütun, Trundle ön saflardan saldıran şampiyonları durdurabilir veya taşıyıcıları ana çatışmadan ayırabilir.

Hikaye


Trundle, devasa, kurnaz ve sinsi bir trol. Döve döve her şeye istediğini yaptırabilir; buza bile. Kocaman, donmuş sopası ile rakiplerinin iliklerini dondurup, sivri buz parçalarıyla delik deşik eder. Bölgesine korkutucu derecede düşkün olan Trundle, bölgesine girme aptallığını gösteren herkesi kovalayıp, buzlu topraklarda kan kaybetmesini gülerek izler.

Trundle'ın savaşçıları eskiden aptal ve korkak bir şefin emrindeydi. Trundle, böyle zayıf bir liderin altında, buzlu topraklara dağılmış diğer trol sürülerinin kurbanı olacaklarından korkuyordu. Şef daha iri ve daha güçlü idiyse de, Trundle ona meydan okuma cesaretini gösterdi; ama bu karşılaşma, hüsranla sonuçlandı. Çoğu trol yenilgiyi kabul eder ve kenara çekilirdi; ama Trundle trollerin aklına gelmeyecek bir şey yaparak, yumrukları yerine zekâsını kullandı. Çabucak eski trol liderleri hakkında bir hikâye uydurup, hakimiyetlerinin simgesi olarak büyük güce sahip silahlar taşıdıklarını anlattı. O anda uydurduğu bu hikâyeye dayanarak, böyle bir silah bulur ya da çalarsa liderlik hakkını elde edeceğini iddia etti. Troller ona inandı ama hiçbiri böyle bir şey yapacağına ihtimal vermedi. Bu boş konuşan trolün denerken öleceğini düşünen aptal şef teklifi kabul edince, Trundle yola çıktı.

Bir başına ve yılmadan yol alan Trundle, korkunç Buz Cadısı’nın kasvetli bölgesine girdi. Orada, yığınla eski ve tehlikeli sırrın arasından hikâyesini doğrulayacak bir silah bulmayı planlıyordu. Buz Cadısı’nın muhafızlarını kaslarıyla, kara büyü dolu tuzaklarını da zekâsıyla atlattı ama türdeşlerine anlattığı gücü taşıyan hiçbir şey bulamadı. Neden sonra, beklenmedik bir eşyaya rast geldi: hiç erimeyen Gerçek Buzdan yapılma, devasa bir büyülü sopa. Eline aldığında, sopadan içine işleyen soğuk gücü hissetti. Derken, hiddetli Buz Cadısı ortaya çıktı. Kara büyülerini çağırırken, Trundle sonunun geldiğini ve halkının yüzünü kara çıkardığını düşünüyordu; ama aklına parlak bir fikir geldi. Bilmiş bilmiş sırıtarak, Buz Cadısı’na sinsi bir teklifte bulundu: Bir trol ordusu, bir trol cesedinden çok daha fazla işe yarardı. Birlikte, Freljord’u fethedebileceklerini söyledi. Buz Cadısı bu teklifi kabul edince, Trundle güçlü bir müttefik kazanmış oldu; zamanı geldiğinde alt edeceği bir müttefik.

Trundle kabilesine döndüğünde, diğer troller önünde diz çöktü. Şefin gözlerindeki uyuşmuş ve şaşırmış ifadenin tadını çıkardıktan kısa süre sonra “Kemikdonduran” adını verdiği yeni silahıyla suratını dağıttı. Otoritesini kuran Trundle, artık şeflere yer olmadığını söyledi. Sadece, tüm trollerin itaat edeceği bir Trol Kralı olacaktı. Troller yeni liderlerinin emrinde savaşa hazırlandılar. Trundle başlarındayken, trollerin zamanı nihayet gelmişti.

"Dövemediğini kandır, kandıramadığını döv." - TrundleSejuani , Kışın Gazabı

Yetenekler

Pasif: Buzdan Zırh – Rakiplere yetenekle ya da normal saldırıyla hasar vermek, Sejuani'nin üstündeki yavaşlatma etkilerini azaltır ve ona zırh verir.
Q: Kutup Saldırısı – Bristle ileri atılarak rakipleri zıplatır ve büyü hasarı verir. Saldırı, bir rakip şampiyon zıplatıldığında sona erer.
W: Kuzey Yeli Topuzu - Sejuani'nin bir sonraki normal saldırısı, hedefe ve onun çevresindeki rakiplere fazladan büyü hasarı verir. Sonra Sejuani topuzunu savurarak, çevresindeki rakiplere zamanla büyü hasarı verir. Bu yetenek yeniden etkinleştirildiğinde, Sejuani topuzunu savurmaya hemen başlar.
E: Yoğun Buz
Pasif: Yetenekler ve normal saldırılar, rakiplere Buz etkisi yapar.
Akif: Sejuani'nin çevresinde Buz etkisi altındaki tüm rakipler büyü hasarı alır ve yavaşlar.
R: Buzul Hapsi - Sejuani, çizgi şeklinde bir hat boyunca buzdan yapılmış bir bola fırlatır. Bola, rakip bir şampiyona isabet ederse parçalanarak hedefi ve çevresindeki rakipleri yavaşlatır. Parçalanma bölgesindeki tüm rakipler büyü hasarı alır.Oynanış

Ormanda: Sejuani ormanda hâlâ domuza binen bir kitle kontrol makinesi. Oyunun başında Buzdan Zırh'la canını yüksek tutarak, Kuzey Yeli Topuzu'yla orman kamplarını talan ediyor. Çalıdan Yoğun Buz ve zamanlaması iyi ayarlanmış bir Kutup Saldırısı'yla çıkarsa, rakibi kolayca öldürebiliyor. Buzul Hapsi'ne bir puan verdiğinde edindiği sersemletme etkisi, Sejuani baskınlarını daha da ölümcül yapıyor.

Oyun Ortasında: Sejuani oyunun ortalarında, iki taraftan bastırmak için çok ideal. Koridorda Kuzey Yeli Topuzu'yla baskı kurup, diğer yetenekleriyle rakibin baskınlarından kaçabiliyor. Kitle kontrol yetenekleri sayesinde onu kovalamak ya da onun tarafından kovalanmak korkutucu bir durum haline geliyor. Pasif zırhı sayesinde, takım arkadaşlarının canlarının istediği hedefi seçebileceğini bilerek çatışmaların ön saflarına geçebiliyor.

Oyun sonu ve takım çatışmaları: League of Legends'ın en korkulan çatışma başlatıcılarından biri olan Sejuani, Buzul Hapsi'yle rakibi önemli bir noktanın yakınında savaşmaya zorlayabilir ve kaçanları Kutup Saldırısı'yla kovalayabilir. Güçlü bir büyü hasarı kaynağı olan Sejuani, SG'si bol olan bir takım için ideal bir tanktır. Saldırısıyla, yapılmakta olan bir ultiyi bozup, rakip takımın konumlandırmasını darmadağın edebilir. Bu arada çok miktarda hasar tutup, kitle kontrol yetenekleriyle rakibi kendisiyle dövüşmeye zorlayarak takımının canı az üyelerini korur.

Hikaye


Sejuani zorluklar içinde doğup, barbarlıkla büyüdü. Başkaları Freljord'un zorlukları altında ezilip yok olurken; Sejuani, açlık bir teşviğe, acı güce, soğuk ise zayıfları sürüden ayıklayan bir yardımcıya dönüşene kadar onlara göğüs gerdi. Yaşadığı sıkıntılar ona, sonsuz kış boyunca hayatta kalmak için en az kış kadar soğuk ve acımasız olmak gerektiğini öğretti. Sejuani'ye göre, halkı her şeye katlanacak kadar kuvvetli olmalıydı; yoksa hakları ölümdü. Freljord'u ele geçirdiğinde, hayatta kalanların korkulacak bir ulus oluşturacağını biliyor.

Kışın Pençesi kabilesinin reisi, çocukluğunda kabile nüfusunun yavaş yavaş azaldığını gözleriyle görmüştü. Soğuk ve açlık, en dayanıklılar dışındaki herkesi öldürmüştü. Kardeşleri arasında onunucu yaş gününü görebilen sadece o olmuştu. Bu yüzden kendisinin de sefalet içinde öleceğinden emindi. Umutsuzluk içinde, kabilenin bilgesine akıl danışmaya gitti. Ama bilge baktığı falda Sejuani'nin öleceğini değil, bir gün Freljord'u fethedip, dağılan kabileleri birleştireceğini gördü.

Kaderine sonsuz inancı olan Sejuani; kendini, ondaki iradeye sahip olmayan herkesi öldürecek noktalara kadar zorladı. Kürk giymeden, yiyecek almadan kar fırtınalarına girdi. Donmuş rüzgârlar derisini tırmalarken antrenman yaptı. Kabilesinin en güçlü savaşçılarıyla artık bacakları tutmayana kadar birbiri ardına kapıştı. Kabilenin reisliğini ele geçirdiğinde, savaşçılarına kendisini örnek almalarını emretti. Onun yönetiminde kabilesi, her zamankinden daha güçlü hale geldi.

Sejuani'nin seferini sonunda başlatan; ilginçtir ki bir savaş ilanı değil, bir barış jesti oldu. Kışın ilk günü, Ashe'in kabilesinden Sejuani'nin konakladığı yere elçiler geldi. Avarosalıların tahıllarından hediye getirmişlerdi. Ashe'in niyeti açıktı: Sejuani onun kabilesine katılırsa, Kışın Pençesi bir daha asla aç kalmayacaktı. Bu hediye, Sejuani'ye göre bir hakaretti. Ashe'in kabilesini zayıf, yumuşak, tarımı savaşmaya tercih eden zavallılar olarak görüyordu. Onun gözünde en aşağılık şeydi bu.

Sejuani halkını toplayıp, hediye getirilen tahılı yaktı. Ashe'in iyi niyet hediyesinin, zayıflığa yol açacağını açıkladı. Elçilerin üstündeki erzağı ve malzemeleri alarak, onları mesajıyla beraber geri yolladı: Kışın Pençesi Avarosalılara, Freljord'da sadece güçlülerin hayatta kalmayı hak ettiğini gösterecekti. Sejuani ve birliği, yanan tahılları arkalarında bırakarak, verecekleri pek çok acı dersin ilkine başlamak üzere yola çıktı.

“Ben buzdan oyuldum, fırtınayla şekillendim, soğukta katılaştım.” - Sejuani

Yenilenen şampiyonların önümüzdeki yamada oyuna eklenmesi bekleniyor.
You have to login!

register now!
login
 
 
 
 
 
 
 
 
 
             
 
 
 + Genel    + Oyuncu    + Bizi Takip Edin    
 Ana Sayfa    Takımlar    Facebook    
 Hakkımızda    Maç Sonuçları    Youtube    
 Medya    Top 10    Twitter    
 Organizasyonlar    Haber Gönder  
 Ekipmanlar        mIRC    
 Canlı Yayın            
 İletişim            
             
 Copyright 2012 gameekstra.org - Tüm Hakları Saklıdır.
 Web Tasarım ve Kodlama Auradizayn.com