GameEkstra GamerArena Resmi Sitesi - News  »  Yeni şampiyon Lissandra ortaya çıktı!
 
 
       
28 Mayıs HyperX Spring Challenge CS:GO Turnuvası   7 Mayıs Gameekstra CS:GO Minicup #17   30 Nisan Samsung Fight for Curved 1v1 CS:GO Turnuvası   19 Mart HyperX Winter CUP`17 CS:GO Turnuvası   5 Mart GameEkstra CS:GO Minicup #16
Slot : 8/8
  Slot : 8/8
  Slot : 128/128
  Slot : 8/8   Slot : 8/8
Ücret : ÜCRETSİZ   Ücret : 150   Ücret : ÜCRETSİZ   Ücret : ÜCRETSİZ   Ücret : 150
Tarih : 28 Mayıs   Tarih : 7 Mayıs   Tarih : 30 Nisan   Tarih : 19 Mart   Tarih : 5 Mart
Turnuva Detayları...  Turnuva Detayları...  Turnuva Detayları...  Turnuva Detayları...  Turnuva Detayları...
 

Haberler


 Yeni şampiyon Lissandra ortaya çıktı!  

League of Legends'ın yeni karakteri Lissandra , Zac'ten çok kısa bir süre sonra resmi olarak duyuruldu. Görüntüsü ve yetenekleriyle oyuna farklı bir boyut kazandıracak Lissandra şimdiden oyuncular tarafından sabırsızlıkla bekleniyor. Lissandra'nın ytenekleri ham hasar vermekten çok, kitle kontrol ve rakibi koşturma odaklı. Esnek, manayı idareli kullanan bir büyücü şampiyon olan Lissandra'nın yetenekleri ise şöyle:


Buzdoğan (Pasif): Kısa bir bekleme süresinden sonra, Lissandra’nın kullandığı bir sonraki yetenek mana harcamaz. Bir rakibe hareket engelleyici yetenekler isabet ettirmek, Buzdoğan’ın bekleme süresini azaltır.

Keskin Buz: Lissandra buzdan bir mızrak atar. Mızrak ilk isabet ettiği rakibin üstünde parçalanarak hasar verir ve hareket hızlarını kısa bir süre için düşürür. İsabet alan rakibin arkasında duranlar da hasar alır.

Kırağı Çemberi: Lissandra çevresindeki alanı dondurarak, çevresindeki rakiplere hasar verir ve onları kısa bir süreliğine yerlerine mıhlar.

Buzul Pençe: Lissandra çizgi şeklinde bir hat üstünde, yavaş hareket eden, uzun menzilli, buzdan bir pençe atar. Pençe, yolunun üstündeki tüm rakiplere hasar verir. Buzul Yolu’nu yeniden etkinleştirmek, Lissandra’yı buzulun o an bulunduğu yere ışınlar.

Donmuş Mezar (Ulti):
Rakipte kullanınca: Lissandra bir rakip şampiyonu dondurarak hasar verir ve kısa bir süreliğine sersemletir. Rakip, Kara Buz yaymaya başlayarak çevresindeki diğer rakiplere hasar verir ve onları yavaşlatır.
Kendi üstünde kullanınca: Lissandra kendisini buzla kaplayarak kısa bir süreliğine hedeflenemez ve hasar verilemez hale gelir. Lissandra’dan yayılan Kara Buz, çevresindeki rakiplere hasar verir ve onları yavaşlatır.Oynanış

Orta Koridor: Lissandra hareketliliği ve kitle kontrol becerileriyle, orta koridorun agresif ve her an, her yerde olmayı gerektiren oyunu için ideal. Buz Cadısı, alan etkili yetenekleriyle koridoru ilerleterek, hamle yapmak için üst veya alt koridorda ihtiyaç duyacağı alanı yaratabilir. Buzul Yolu’nun uzun mesafeli ışınlanması sayesinde, yer şekillerini dikkate almadan ve çok totem konan yerlere uğramadan, beklenmedik açılardan rakibe yaklaşabilir. Pusu başladığında Lissandra; yavaşlatma, yerine mıhlama ve sersemletme kombolarıyla rakibine yapışıp, onu katledebilir.

Üst Koridor: Lissandra pasifi sayesinde, mavi güçlendirmeye diğer YG şampiyonlardan çok daha az ihtiyaç duyuyor. Kendi kendine yetebildiği için, üst koridor için harika bir seçim. Başlangıç dayanıklılığı düşük olmasına rağmen, Buzul Yolu’nun uzun menzilli ışınlanması Lissandra’ya cesur saldırılar ve kaçışlar yapma olanağı veriyor. Olası bir baskına yakalanması durumunda, Kırağı Çemberi’yle rakipleri dondurup iyi ayarlanmış bir Buzul Yolu’yla bir yer şeklinin arkasında kaybolabiliyor.

Takım Çatışmaları: Lissandra, öncelikli hedefleri hemen yere serebilen büyücülerden değil. Bunun yerine, grup halindeki rakibi kitle kontrole maruz bırakarak hepsine ağır hasar verme potansiyeli var. Keskin Buz’un alan etkisi rakibi hareketsiz bırakırken, defalarca alan etkili hasar verip yavaşlatarak kombosunun tamamını kullanacak doğru anı bekleyebiliyor. Fırsatı görür görmez, Buzul Yolu’yla öncelikli bir hedefe yaklaşıp onu Donmuş Mezar’la kilitleyebiliyor. Karşı takım ona odaklanmaya başlarsa, Lissandra Donmuş Mezar’ı kendi üstünde kullanarak ilk anda hasarı kendi üstüne çekip boşa çıkarıyor, sonra Kırağı Çemberi’yle kaçıyor.

Hikaye

Lissandra’nın büyüleri, buzun saf gücünü karanlık ve korkunç bir şeye dönüştürüyor. Bu cadı, sahip olduğu karanlık buzun gücüyle rakiplerini dondurmaktan çok daha fazlasını yaparak, kendisine karşı gelenleri delik deşik ve paramparça ediyor. Kuzeyin korkmuş sakinleri, onu sadece “Buz Cadısı” olarak tanıyor. Gerçek ise çok daha ürkütücü: Lissandra; doğanın dengesini bozarak, dünyayı buz devrine gömme planları yapan biri.

Yüzyıllar önce Lissandra; Donmuş Gözcüler olarak bilinen, habis yaratıkların vaat ettiği güç karşılığında kabilesine ihanet etti. O gün, damarlarından akan kanın sıcaklığını son kez hissetti. Yozlaşmış kabile üyeleri ve Gözcülerin gücü ile korkunç bir kar fırtınası gibi diyarı kasıp kavurdu. İmparatorluğu büyüdükçe, dünya soğudu ve buz, toprağın yerini aldı. Gözcüler, kadim kahramanlar tarafından alt edildiğinde, Lissandra inancını kaybetmedi ve dünyayı, Gözcülerin döneceği güne hazırlamak için yemin etti.

Lissandra, dünyayı Gözcülere dair tüm bilgilerden arındırmak için çalıştı. Sihir gücüyle insan şekline girdikten sonra pek çok kez kendini kâhin ve bilge olarak tanıttı. Nesiller geçtikçe, Freljord’un tarihini yeniden yazdı; böylece, kendi halkının tarihi de değişti. Bugün, Gözcülere dair bölük pörçük öyküler, çocuk masalları olarak görülüyor. Ama bu aldatmaca, tek başına yeterli değildi; Lissandra’ya bir ordu gerekiyordu.

Gözünü şerefli Buz Muhafızları kabilesine dikti. Lissandra, Buz Muhafızlarını yozlaştırmanın asırlar süreceğini biliyordu. O nedenle en büyük hilesine başvurdu. Buz Muhafızlarının liderini öldürüp, onun yerine geçti. Ardından, kabilenin geleneklerini yavaş yavaş bozmaya başladı. İnsan formu yaşlandığında, kendi ölümünü tezgâhladı ve yerine geçecek kişiyi katlederek onun yerini aldı. Geçen her nesille, Buz Muhafızları daha da dar görüşlü, acımasız ve kötü oldu. Bugün, dünya onları hâlâ Buz Cadısı gibi yaratıklara karşı duran, şerefli ve barışçıl bir kabile olarak görüyor. Gerçekte ise, artık cadıya hizmet ediyor, Gözcülerin görkemli bir şekilde döneceği günü bekliyorlar. Lissandra, o gün tüm ulusların yok olacağını ve dünyanın buzla yeniden doğacağını biliyor.

“Gözlerini kapa, kendini soğuğa bırak.” - Lissandra

Büyücü oynamak istiyor ve toplu hasar vermektense kitle kontrol, hareket hızı ve rakibi koşturma gibi özellikleri tercih ediyorsanız, Lissandra’yı eminiz ki beğeneceksiniz.
You have to login!

register now!
login
 
 
 
 
 
 
 
 
 
             
 
 
 + Genel    + Oyuncu    + Bizi Takip Edin    
 Ana Sayfa    Takımlar    Facebook    
 Hakkımızda    Maç Sonuçları    Youtube    
 Medya    Top 10    Twitter    
 Organizasyonlar    Haber Gönder  
 Ekipmanlar        mIRC    
 Canlı Yayın            
 İletişim            
             
 Copyright 2012 gameekstra.org - Tüm Hakları Saklıdır.
 Web Tasarım ve Kodlama Auradizayn.com